حقوق جزا

تخلفات ساختمانی | درج بدون مجوز آگهی پیش فروش ساختمان در نشریات ، جرم است

 

  • بر اساس ماده 20 «آیین نامه اجرایی قانون پیش فروش ساختمان» رسانه های جمعی جهت انتشار آگهی پیش فروش ساختمان مکلفند مجوز انتشار مربوطه را از درخواست کننده آگهی مطالبه کنند و شماره، مشخصات و اطلاعات مندرج در مجوز و مرجع صادرکننده مجوز را در متن آگهی قید کنند و گرنه طبق ماده قانون مجازات خواهند شد.

 

با مشاهده انتشار آگهی های پیش فروش ساختمان، بدون اخذ مجوز لازم از اداره راه و شهرسازی، نشریه و پایگاه اطلاع رسانی متخلف به توقیف و جزای نقدی محکوم خواهند شد.

به نقل از روابط عمومی دادگستری استان البرز، جواد یاوری، معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز درج هرگونه آگهی پیش فروش ساختمان و آپارتمان در مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های اطلاع رسانی را منوط به اخذ مجوزهای قانونی دانست.

وی با اشاره به ماده 21 «قانون پیش فروش ساختمان» گفت: در این ماده تصریح شده است که پیش فروشنده باید قبل از هرگونه اقدام جهت تبلیغ و آگهی پیش فروش به هر طریق از جمله درج در مطبوعات و پایگاههای اطلاع رسانی و سایر رسانه های گروهی و نصب در اماکن و غیره، مجوز انتشار آگهی را از مراجع ذی صلاح که در آئین نامه اجرائی این قانون آمده، أخذ و ضمیمه درخواست آگهی به مطبوعات و رسانه های یاد شده ارائه کند».

بر اساس ماده 20 «آیین نامه اجرایی قانون پیش فروش ساختمان» رسانه های جمعی جهت انتشار آگهی پیش فروش ساختمان مکلفند مجوز انتشار مربوطه را از درخواست کننده آگهی مطالبه کنند و شماره، مشخصات و اطلاعات مندرج در مجوز و مرجع صادرکننده مجوز را در متن آگهی قید کنند و گرنه طبق ماده قانون مجازات خواهند شد.

وی افزود: همچنین باید شماره و تاریخ این مجوز در آگهی درج و به اطلاع عموم رسانده شود. بنابراین بر اساس ماده 20 «آیین نامه اجرایی قانون پیش فروش ساختمان» رسانه های جمعی جهت انتشار آگهی پیش فروش ساختمان مکلفند مجوز انتشار مربوطه را از درخواست کننده آگهی مطالبه کنند و شماره، مشخصات و اطلاعات مندرج در مجوز و مرجع صادرکننده مجوز را در متن آگهی قید کنند و گرنه طبق قانون مجازات خواهند شد.

یاوری به بروز تخلفاتی در برخی نشریات استان اشاره کرده و اظهار داشت: با مشاهده انتشار آگهی های پیش فروش ساختمان، بدون اخذ مجوز لازم از اداره راه و شهرسازی، نشریه و پایگاه اطلاع رسانی متخلف به توقیف و جزای نقدی محکوم خواهند شد که در ماده 21 قانون پیش فروش ساختمان آمده است.

وی در توضیح مجازات نشریات و پایگاه های اطلاع رسانی متخلف گفت: مطبوعات و رسانه هایی که قبل از دریافت مجوز اقدام به درج و انتشار آگهی پیش فروش کنند به توقیف به مدت حداکثر دو ماه و جزای نقدی از یک میلیون تا 10 میلیون تومان و در صورت تکرار به حداکثر مجازات، محکوم خواهند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا