دسته‌بندی نشده

در پیشگیری و کاهش جرم در جامعه مردم بیشترین تاثیر را دارند

 

  • رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان بر لزوم تحکیم بنیان خانواده تاکید کرد و گفت: بنیان خانواده مهمترین رکن جامعه می باشد و باید از فروپاشی بنیان خانواده و ازدواجهای اجباری و بدون رضایت طرفین با فرهنگ سازی جلوگیری شود چونکه این نوع ازدواجها آثار منفی و مخربی و همچنین افزایش طلاق در جامعه را بوجود می آورد.

 

رئیس شوراهای حل اختلاف استان خوزستان گفت: مشارکت مردمی می تواند در پیشگیری و کاهش از جرم در جامعه تأثیر بسزایی داشته باشد.

زبیدی نیا معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف استان خوزستان در آئین معارفه رئیس جدید حوزه قضایی اروند کنار اظهار داشت: برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی و پیشگیری و کاهش جرم در جامعه مشارکت مردمی می تواند تأثیر بسزایی داشته باشد.

وی افزود: شورای حل اختلاف با وجود نیروی های مردمی که دارد تأثیری زیادی در کاهش نزاعات و دعاوی داشته و این زمینه را برای استفاده از ظرفیت سران عشایر ،بزرگان و معتمدین در حل و فصل دعاوی و پیشگیری و کاهش جرم در جامعه را فراهم کرده و لازم است این نهاد مورد حمایت و تقویت هر چه بیشتر مسئولین قرار بگیرد.
زبیدی نیا با اشاره به تاکید اسلام به اصلاح ذات البین گفت: نهاد میانجگری و صلح و سازش از صدر اسلام وجود داشت و اصلاح ذات البین مورد تاکید اسلام ،پیامبر اعظم (ص)و ائمه اطهار (ع)بوده ومی باستی مردم را به ترویج فرهنگ صلح و سازش ترغیب کنیم.
رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان بر لزوم تحکیم بنیان خانواده تاکید کرد و گفت: بنیان خانواده مهمترین رکن جامعه می باشد و باید از فروپاشی بنیان خانواده و ازدواجهای اجباری و بدون رضایت طرفین با فرهنگ سازی جلوگیری شود چونکه این نوع ازدواجها آثار منفی و مخربی و همچنین افزایش طلاق در جامعه را بوجود می آورد.
وی خواستار تعامل بیشتر بین مسئولین برای خدمت رسانی هرچه بهتر به مردم شد و عنوان کرد: خدمت به مردم یکی از بزرگترین نعمتهاست و مسئولین باید برای خدمت به مردم تلاش مضاعفی داشته باشند.
معاون قضایی با اشاره به موقعیت ویژه اقتصادی شهرستان آبادان و بخش اروند کنار اظهار داشت: با توجه به موقیعیت ویژه اقتصادی آبادان و اروند کنار و برای ایجاد اشتغال و کارهای عمرانی و رونق بخشیدن به اقتصاد این شهرستان و بخش، لازم است مسئولین کشوری و استانی حمایت ویژه ای در جذب سرمایه گذار داشته باشند.

وی خواستار تعامل بیشتر بین مسئولین برای خدمت رسانی هرچه بهتر به مردم شد و عنوان کرد: خدمت به مردم یکی از بزرگترین نعمتهاست و مسئولین باید برای خدمت به مردم تلاش مضاعفی داشته باشند.
در ادامه عبدالکریم مقدم رئیس قدیم دادگستری بخش اروند کنار گفت: مردم اروند کنار مردمی ولایت مدار و مرزدار واقعی هستند و این بخش با دارا بودن شرایط ویژه اقتصادی نیاز به توسعه دارد.
وی با تشریح عملکرد خود در طول 8 سال افزود: در 8 سال گذشته بیش از 1200 پرونده در دادگاه و شورای حل اختلاف این بخش مختومه شد.
در این مراسم غلامحسن دهش رئیس جدید حوزه قضایی اروند کنار بر لزوم استفاده از شورای حل اختلاف در توسعه اصلاح ذات البین تاکید کرد و گفت: از ظرفیت سران عشایر و بزرگان این بخش و همچنین شورای حل اختلاف جهت توسعه فرهنگ صلح وسازش و همچنین اصلاح ذات البین استفاده خواهیم کرد.
رئیس جدید دادگاه اروند کنار در ادامه عنوان کرد: رعایت قانون مهمترین مقوله برای احقاق حق و اجرای عدالت است و قانون فصل الخطاب همه خواهد بود.
حجت الاسلام امیری امام جمعه موقت اروند کنار نیز امنیت کشور را مرهون خون شهدا،امام خمینی(ره) ،مقام معظم رهبری و مردم دانست و اظهار کرد: باید قدردان نعمت بزرگ امنیت در کشور باشیم و قوه قضائیه را در ایجاد امنیت و مبارزه با جرم و اجرای عدالت در جامعه ،تقویت و حمایت کنیم
همچنین در پایان این مراسم از زحمات عبدالکریم مقدم رئیس قدیم حوزه قضایی این بخش تقدیر و غلامحسن دهش بعنوان رئیس جدید حوزه قضایی اروند کنار معرفی شد.گفتنی است مقدم طی حکمی بعنوان رئیس شعبه 4 حقوقی شهرستان آبادان منصوب شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا