دانستنیهای جنسیدسته‌بندی نشده

چرا رابطه جنسی نامشروع زشت و گناه است

  • میل جنسی نیز به همین صورت است. اگر انسان تحت فشار این میل نبود، هرگز مشقات و سختی های فراوان تشکیل خانواده و مسئولیت های آن را نمی پذیرفت تا نسلش ادامه یابد.

 

میل جنسی انسان امر ناپسندی نیست. بلکه جزئی از خلقت اوست که سبب بقای نسلش می شود. و خدای متعال با این میل درونی نظام بشر را به سامان می رساند. چون حتی در انسان نیز غرایزی وجود دارد که بدون این غریزه ها، زندگی انسان به سامان نمی رسد. در نظر بگیرید که اگر انسان فقط با عقل خویش می خواست تصمیم به تهیه غذا و خوردن بگیرد و میل گرسنگی او را تحت فشار قرار نمی داد یا غذا خوردن برایش هیچ لذتی نداشت! در این صورت چه تعداد از افراد حاضر می شدند سختی و مشقت طولانی مدت کسب و تحصیل غذا را تحمل کنند تا پس از ماهها کشت و زرع چیزی برای خوردن داشته باشند! یا پس از روزها کار و تلاش پولی به دست بیاورند تا با آن چیزی خریده و پس از صرف چند ساعت غذایی آماده کرده تا در چند دقیقه بخورند.

 

میل جنسی نیز به همین صورت است. اگر انسان تحت فشار این میل نبود، هرگز مشقات و سختی های فراوان تشکیل خانواده و مسئولیت های آن را نمی پذیرفت تا نسلش ادامه یابد.

 

بنابراین وجود غریزه جنسی در اصل برای سامان دهی نظام بشری است و به طور طبیعی سایر ابعاد انسانی نیز موافق این امر می باشند. وجود نیروی حیاء و عفت در افراد، احساس غیرت نسبت به همسر، میل به داشتن فرزند، وجود جهازاتی که برای فرزند داری است (نظیر شیر مادر و …)، روحیه لطیف زن برای مادری و تربیت فرزند، توانایی بدنی مرد برای تامین ما یحتاج زندگی خانواده و … همه اجزائی از یک نظام منسجم است که برای غرض و هدف خاصی تدارک دیده شده است. و همین نظام با روابط جنسی غیر منضبط مخالف است.

 

«وَ مِنْ آیاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُمْ مِنْ أَنْفُسِكُمْ أَزْواجاً لِتَسْكُنُوا إِلَیْها وَ جَعَلَ بَیْنَكُمْ مَوَدَّةً وَ رَحْمَةً إِنَّ فی‏ ذلِكَ لَآیاتٍ لِقَوْمٍ یَتَفَكَّرُونَ[روم/۲۱] و از نشانه‏هاى او اینكه همسرانى از جنس خودتان براى شما آفرید تا در كنار آنان آرامش یابید، و در میانتان مودّت و رحمت قرار داد در این نشانه ‏هایى است براى گروهى كه تفكّر مى‏ كنند.»

 

علاوه بر اینکه انسان عاقل متوجه این نکته خواهد شد که توجه بیش از اندازه به میل جنسی، مانند نوشیدن آب شور است که تنها عطش انسان را بیشتر می کند و مطالعه زندگی شاهانی که حرمسراهای بزرگ داشته اند، نشان می دهد که این میل در صورتی که از تعادل خارج شود، جز زیان و ضرر در پی نخواهد داشت. و سبب می شود استعدادهای فراوان انسان در زیر فشار این غریزه تباه شوند.

 

اما متاسفانه فرهنگ لذت پرستانه غرب، همه چیز را از مقر و جایگاه صحیح خود خارج کرده به گونه ای که حتی بی عفتی عادی جلوه داده می شود. و شاید کسانی نتوانند به درک این مساله نائل شوند که فرق صدها شیوه کسب معاش، با خود فروشی چیست!! گویی تنها غرض و مقصد انسان کسب لذت بیشتر است. هر چند نظام خانواده متلاشی شود! تولید نسل متوقف شود! بستر مناسب تربیت فرزند مفقود گردد و …

 

علامه طباطبایی در این باره می فرمایند: اینكه مى‏بینیم تمامى اقوام و ملل در همه اعصار این عمل را زشت و فاحشه خوانده‏اند براى این بوده كه مى‏فهمیدند این عمل باعث فساد انساب و شجره‏هاى خانوادگى و قطع نسل و ظهور و بروز مرضهاى گوناگون تناسلى گشته و همچنین علاوه بر این باعث بسیارى از جنایات اجتماعى از قبیل آدم‏كشى و چاقوكشى و سرقت و جنایت و امثال آن مى‏گردد، و نیز باعث مى‏شود عفت و حیاء و غیرت و مودت و رحمت در میان افراد اجتماع جاى خود را به بى‏عفتى و بى‏شرمى و بى‏غیرتى و دشمنى و شقاوت بدهد.

 

تمدنى كه ممالك غربى در این اعصار به وجود آورده‏اند، … صرفا بر اساس لذت‏جویى و عیاشى كامل و برخوردارى از مزایاى زندگى مادى و نیز آزادى افراد در همه چیز بنا نهاده شده … نتیجه چنین تمدنى اشاعه فحشاء میان مردان و زنان شده … و یكى از آثار شومش این است كه صفات كریمه‏اى كه هر انسان طبیعى، متصف بدان است و آن را براى خود مى‏پسندد و همه آنها از قبیل عفت و غیرت و حیاء آدمى را به سنت ازدواج سوق مى‏دهد، رفته رفته ضعیف گشته است، تا آنجا كه بعضى از فضائل مسخره شده است.
[۱]. ترجمه المیزان، ج‏۱۳، ص ۱۱۹.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا