ثبت شرکت

ثبت شرکت و فعالیت اقتصادی در چین

چین با داشتن بیش از ۲۰% اقتصاد جهان و بیش از ۱۸۰۰۰ کیلومتر مرز ساحلی هم اکنون به عنوان غول اقتصادی دنیا مطرح است، این کشور که از لحاظ اقتصادی و سیاسی روابط بسیار خوب و مستحکمی را با کشور عزیزمان ایران دارد پذیرای بیشترین سرمایه گذار خارجی در آسیاست.

ثبت شرکت در چین: روشهای مختلفی برای ثبت شرکت در چین موجود است که در ذیل به آن‌ها پرداخته می‌شود:

دفتر نمایندگی در چین:
Representative Office
دفتر نمایندگی شرکت در چین محلی است به نمایندگی از شرکت مادر که روابط بین شرکت مادر و دفترنمایندگی را مدیریت می‌کند.
شرکت مادر خارجی باید سابقه‌ای بیش از ۲ سال داشته باشد. یک دفتر نمایندگی به عنوان یک نهاد مجزای قانونی شناخته نمی‌شود، نمی‌تواند هر فاکتوری را صادر کند و هر درآمدی را بدون مالیات متعلق به خود بداند، تمامی هزینه‌های یک دفتر نمایندگی باید توسط شرکت مادر تامین شوند.
اما به هر حال یک دفتر نمایندگی می‌تواند حساب بانکی مجزا داشته باشد، و برای حفظ ارتباط با مشتریان به استخدام نیروی محلی بپردازد.

شرکت تماما خارجی
Wholly Owned Foreign Enterprises
یک WOFE یک شرکت مسئولیت محدود با سرمایه گذاران ۱۰۰% خارجی است.
این نوع شرکت محبوب‌ترین نوع شرکت در میان سرمایه گذارانی است که تمایل دارند در یکی از زمینه‌های زیر به فعالیت بپردازند: تجارت، تولید، گسترش نرم افزار، خدمات مشاوره‌ای و مدیریتی و سایر فعالیت‌های سود ده. بسیاری از شرکت‌های خارجی این نوع شرکت را انتخاب می‌کنند به دلیل اینکه این نوع شرکت امکان این را به آن‌ها خواهد داد که ۱۰۰% سهام را به نام سهامداران خارجی کنند.

ثبت شرکت در چین
رونق اقتصادی چین برجذب هرچه بیشتر سرمایه‌های خارجی است که توسط تجارت شخصی راه اندازی می‌شود. ورود این کشور به سازمان تجارت جهانی در سال ۲۰۰۱ اصلاحات اقتصادی را رونق بخشید و روند تصویب پروژه‌های سرمایه گذاری خارجی را آسان کرد. اگرچه ثبت شرکت در چین بدون شناخت عمیق ازین کشور می‌تواند چالش برانگیز باشد. با پالیز کمپانی شما شریک تجاری موفقی خواهید داشت که می‌تواند درراه ثبت شرکت در چین یاری رسانتان باشد. تخصص مشاوران ما در راه اندازی دفترهای نمایندگی، شرکت‌های کاملا تحت مالکیت خارجی و سرمایه گذاری مشترک در سراسر چین است. به علاوه ما عرضه کننده حمایت مداوم برای تجارت شما در چین هستیم با فراهم کردن سرویس‌های حسابداری، تشکیل پرونده‌های مالیاتی، استخدام، پرداخت حقوق و دستمزد وهمچنین خدمات مشاوره و فروش در چین.

دفتر نمایندگی در چین
آسان‌ترین و اقتصادی‌ترین راه حضور قانونی در چین تاسیس دفتر نمایندگیست. هدف ارتباط بهتر با تجارت‌ها و مصرف کننده‌ها از چین و آسیا با سایر نقاط دنیا از جانب مالکان اصلی شرکت است. دفتر نمایندگی در چین به صورت یک نهاد مستقل قانونی تلقی نمی‌شود بلکه وابسته به مالک اصلی خود می‌باشد و نمی‌تواند به صورت مستقیم درامد حاصل از فعلیت‌های تجاری را پیش ببرد. این نهاد نمی‌تواند وارد قراردادهای خرید و فروش بشود، قادر به دریافت پول محصولات وخدمات، صادر کردن فاکتور‌ها یا بازگرداندن پول‌های خارجی به میهن نمی‌باشد. یک دفتر نمایندگی تنها محدود به هدایت کردن فعالیت‌های عملیاتی غیر مستقیم از جمله:
تجارت به منظور ارتباط بین مصرف کننده‌ها، تامین کننده‌ها و دفتر مرکزی
معرفی و فروش محصولات طبق اهداف فروش
تحقیقات علمی در بازار داد و ستد (جستجوی تامین کننده‌ها، جستجوی همکار، توانایی‌های فروش و…)
تبادل فناوری
کنترل کیفیت حسابرسی
می‌باشد.

موارد مورد نیاز دفتر نماینگی در چین
دفتر نمایندگی نیاز به سرمایه اولیه ندارد.
راه اندازی دفتر نمایندگی در چین عمدتا یک امر مطابق با برنامه تجویز شده و طبق آیین دادرسی است.
دوره زمانی مشخص برای روند درخواست تقریبا ۲ماه است. گروهی از پرونده‌ها باید ارسال شود و بازه زمانی این آماده سازی بسته به مالک شرکت می‌باشد.
از ژانویه ۲۰۱۰ نیاز جدیدی در نظر گرفته شده که شرکت مادر دفتر نمایندگی حداقل ۲سال قبل از درخواست دفتر نمایندگی آغاز به فالیت کرده باشد. مدارک شرکت و نامه تاییدیه بانک که ارائه کننده وضعیت حساب بانکی شرکت مورد نظر، که تائید مناسب بودن آن است باید ترجمه رسمی شود وبه تائید سفارت چین در ایران برسد.

فضای دفتر در چین
دفتر نمایندگی در چین باید محلی دایر شود که مالک آن از لحاظ قانونی اجازه اجاره آن به چنین منظوری را داشته باشد. گواهی اجاره و قرارداد مورد نیاز است و باید مورد تاییدیه مقامات دولتی قرار بگیرد. چنانجه مالک آن قادر به فراهم کردن چنین گواهی اجاره‌ای نباشد توصیه می‌شود که با مقامات مسئول در باب قرار گرفتن دفتر در ان محل صحبت شود.
جداً از امضا کردن قرارداد اجاره قبل از اطمینان اینکه دفتر نمایندگی قابلیت ثبت در آن محل را داراست، خودداری کنید.
در چین هر دفتر نمایندگی باید آدرس مربوط به خود را دارا باشد. هر آدرس دفتر: یک شرکت ثبت شده قانونی. دفا‌تر مجازی اجازه داده نشده. برای شرکت‌های تازه تاسیس، آغاز دریک مرکزتجاری که شامل بخش‌های اتاق گردهمایی، پذیرش باشد توصیه می‌شود. به علاوه قابلیت تغییر پذیری در صورت نیاز به گسترش یا کوچک کردن را دارا باشد. قابل ذکر است که برای سرمایه گذاری‌های بزرگ‌تر یک دفتر واقعا مناسب باید اجاره شودو به ویژه هزینه‌های بازسازی اولیه، مبلمان، نصب و راه اندازی تاسیسات و هرآنچه که مورد نیاز یک مرکز تجاری است باید در نظر گرفته شود.
در بعضی از شهر‌ها مثل شانگهای، شنزو و گوانجو یک تاییدیه املاک واقعی باید توسط مقامات دولتی آماده گرددو مالک ملک باید پیگیر این پروسه باشد.
پالیزکمپانی در سراسر مراحل ثبت شرکت در چین و اجاره محل با شماست تا کوچک‌ترین مشکلی گریبانگیر شما نباشد

نماینده ارشد
نماینده ارشد باید توسط شرکت مادر منصوب شود. این شخص درقبال تمام فعالیت‌های دفتر نمایندگی مسئول می‌باشد و باید در نظر گرفته شود که یک وجهه قانونی به فرد مورد نظر، اجازه امضا کلیه فرم‌های دولتی و هرگونه پرونده مورد درخواست مقامات دولتی را می‌دهد. این بدان معناست که شخص مورد نظر به صورت خودکار قادر به دسترسی به حساب‌های بانکی و همچنین ایجاد هرگونه وکالت می‌باشد.
توصیه می‌شود فردی را انتخاب کنید که با تجارت درچین آشنایی داشته باشد، شخصی که به چین سفر خواهد کرد وبا امور و اشخاص مربوط به این کشور سروکار خواهد داشت. این بدان علت است که زمانی که بازرسی‌های پایان سال و بسته شدن دفتر نمایندگی فرا می‌رسد، عموما مقامات مالیاتی از فرد بابت پرداخت مالیات بر درامد شخصی سوال خواهند کرد.

نیاز است که نماینده ارشد به صورت خودکار مسئول پرداخت مالیات بردرامد شخصی درچین باشد حتی اگر مقیم چین نباشد. چنانچه وی مقیم چین نباشد باتوجه به میزان درامدشان در سرتاسر دنیا وطبق تعداد روزهای که در ماه‌های مشخص درچین بوده مالیات بر درامد خود را بپردازد.
اگرشخص درچین باشد مالیات به صورت ماهانه طبق دستمزد سازمان حقوق و درامد چین پرداخت خواهد شد.

حسابداری و تشکیل پرونده مالیاتی، مالیات بر برنامه معافیت ونیاز به ممیزی سالانه
ازانجایی که دفتر نماینگی اجازه تولید درامد ندارند، پایه مالیاتی آن‌ها برای مالیات سود سهام شرکت ((EIT و مالیات کسب و کار (BT (بر پایه هزینه‌های آن‌ها فرض شده است. نرخ مالیات بر سود حداقل ۱۵% برای حسابرسی در نظر گرفته شده است، به علاوه در چین نرخ مالیات برسود شرکت ((EITروی ۲۵%و مالیات تجارت (BT) روی ۵% تنظیم شده است. اگرچه پایه مالیاتی برای مالیات تجارت، مقدار هزینه‌های صورت گرفته شده ست.
مالیات اضافی همچون مالیات بر درامد شخصی برای کارمندان و همچنین هزینه‌هایی همچون تمبر دولتی باید مشخص گردد. شاید این امر برای شرکت‌های سرمایه گذارخارجی عجیب به نظر برسد به خصوص به یک دفتر نمایندگی یک بخش بدون تولید سود تلقی می‌شود اما دولت چین خواستارپرداخت این مالیت است چرا که براین باور است این شرکت‌ها با داشتن چنین دفاتری در چین سودی را برای شرکت‌های مادر خود همراه خواهند داشت.
همچنین توصیه می‌شود به نگهداری مجموعه حساب‌های مربوط به هزینه‌های دفتر نمایندگی و همهٔ اصل رسید‌ها تا حداقل ۵سال، که باید در دفتر نگهداری شود.
به دفتر نمایندگی به صورت ماهانه وفصلی میزان عوارض اعلام می‌گردد.
به علاوه ممیزی سالانه وبازرسی‌های سالانه دفتر نمایندگی مورد نیاز است وباید کامل شود.
پالیز کمپانی تماما خدمات حسابداری را برای شما انجام می‌دهد.

نیازهای جانبی برای دفتر نمایندگی در چین

چنان چه هرگونه تغییری در دفتر نمایندگی مثل تغییر آدرس دفتر، تغییر نماینده ارشد، تغییر در حوزهٔ تجارت و موارد ازین دست صورت گیرد باید توسط مقامات دولتی اصلی تایید گردد و همه گواهینامه‌های ثبت شده دفتر نمایندگی باید به روز شود.
هرساله (بسته به موقعیت مکانی) دفتر نمایندگی نیاز به،
به روزرسانی ازطریق به تایید رساندن توسط مقامات دولتی دارد و کلیه اسناد جدید باید ارائه شود.

استخدام خارجی به هنگام ثبت شرکت در چین
دقت داشته باشید که یک ایین نامه جدید در ژانویه ۲۰۱۰ صادر گردیده که طبق ان کلیه دفا‌تر نمایندگی تنها قادر به حمایت چهارفرد مقیم خارجی (یک نماینده ارشد وسه کارمند) می‌باشند.

شرکت‌های مسئولیت محدود برای سرمایه گذارخارجی:
شرکت تماما تحت مالکیت خارجی
یا شرکت سرمایه گذاری تجاری خارجی
یا سرمایه گذاری مشترک

شرکت تماما تحت مالکیت خارجی یا شرکت سرمایه گذاری تجاری خارجی به سرمایه گذاران خارجی اجازه تولید، پیشرفت، مونتاژ، تجارت، توزیع یا ارائه خدمات در چین را می‌دهد بدون نیازبه پیوستن به شریک چینی.
راه اندازی شرکت بامسئولیت محدود لزوما بدان معنی نیست که شما قادر به پرداختن هرنوع فعالیتی باشید، ازجمله مواردی در شرق و به ویژه در هنگ کنگ. این گونه شرکت‌ها تنها در زمینه‌های که توسط مقامات دولتی تایید گردیده قادر به فعالیت می‌باشند. چناچه اینگونه شرکت‌ها بعدا خواهان افزودن به فعالیت‌های خود باشند، مواردی است که باید به تایید مقامات دولتی مربوط برسد. بسیار مهم است که از آغاز تاسیس، نوع فعالیت اینگونه شرکت‌ها دقیقا مشخص گردد.
در بعضی اهداف مشخص یک شرکت سرمایه گذاری تجاری خارجی مدلی است از شرکت تماما تحت مالکیت خارجی که حق واردات وصادرات برای اهداف تجاری را داراست. این سبک نهاد به شما اجازه مدیریت کردن تجارت بدون نیاز به استفاده وکیل واردات و صادرات را می‌دهد.
سازمان قوانین شرکت چین حداقل سرمایه مورد نیاز را یک میزان متحد۳۰. ۰۰۰ یوان (۴. ۷۵۰دلار) برای تمام مدل‌های تجارت در نظرگرفته است. اگرچه دولت و ایین نامه‌های محلی این حداقل سرمایه (میزان واقعی سرمایه ثبت شده که به تجارت موردنظر تزریق شده درواقع نقش تغذیه کنندرا داردو معادل سرمایه عملیاتی مورد نیاز نهاد مربوط می‌باشد) رادر نظر گرفته است تا میزان پول مورد نیازبرای حفظ حیات تجارت مورد نظر را براساس ارز رایج تامیین کنند تا زمانی که تجارت موردنظر به تنهایی قادر به تامین مخارج خود در چین باشد. یکی از اسناد درخواست شده توسط دولت نوع برنامه عملیاتی و ترسیم مخارج مربوط به پروژه‌های شرکتهاست و سرمایه مورد نیاز در نخستین ۵سال فعالیت ان‌ها می‌باشد. ماتجربه مشتریانی را داشته‌ایم که تنها براورد زمانی۲ ماه از سرمایه خود داشت‌اند وبه همین خاطر یک پروسه طولانی خسته کننده برای افزایش سرمایه اولیه را باید از سر بگذرانند که تقریبا۲ ماه را به دنبال خواهد داشت. پروسه ثبت اطلاعات از زمان ارسال اسنادشرکت مربوط به درخواست ثبت شرکت به مقامات دولتی تقریبا ۳ ماه وقت می‌گیرد. ۶ هفته برای گرفتن مجوز تجارت به اضافه ۶ هفته تا کامل شدن مراحل دیگر تخمین زده شده است.

سرمایه گذاری مشترک یک شرکت با مسئولیت محدود تحت مالکیت خارجی وسرمایه گذار چینی است

دوگونه ازین شرکت‌ها در چین وجود دارد، سرمایه گذاری مشترک متساوی، و یا شرکت تعاونی و سرمایه گذاری مشترک قراردادی. این‌ها می‌توانند در یک سطح مشترک ظاهر شوند اما مفاهیم متفاوتی برای ساختار نهادیشان دارا هستند.
زمینه تجارت شرکت‌های سرمایه گذاری مشترک باید به وضوح مجموعه‌ای ازپروژه‌های پیشنهادی (که به تایید مقامات دولتی نیازمند است) باشد. چنین شرکت‌هایی شاید تنهادر زمینه‌های عملیاتی ثبت شده خود به فعالیت بپردازد و هرگونه تغییری نیاز به ثبت ازطریق مقام دولتی واقعی وبه روز رسانی ثبت دارد. یک شرکت سرمایه گذاری مشترک می‌تواند انواع تجارت را درهرکجا چین، راه اندازی کند.
قوانین شرکت سرمایه گذاری مشترک باحقوق متساوی، نیازمند است که شریک خارجی حداقل۲۵ %سرمایه اولیه راشریک شود.
حد بالایی برای سهم شریک خا رجی در نظر گرفته نشده به جز اینکه قوانین چین خواهان ان است که شریک چینی بیشترین مالکیت را داشته باشد. (برای مثال صنایع محدود)
این گونه شرکت‌ها باید به عنوان شرکت با مسئولیت محدود پایه گذاری شود. شرکای این شرکت‌ها باید در مدیریت سهام شریک شوند.
شرکت‌های سرمایه مشترک باید توسط یک شخص حقوقی تاسیس گردد (شرکت بامسئولیت محدود). اعضای این دسته از شرکت‌ها، در مذاکره در زمینهٔ حقوق مورد انتظار، تعهدات، تقسیم ضررو زیان ومسئولیت‌ها، مدیریت و مالکیت قدرت تا زمان پایان قرداد و امثال این‌ها در یک قرارداد سرمایه گذاری مشترک آزادی قابل توجهی را دارند. برخلاف شرکت‌های سرمایه گذاری مشترک با حقوق متساوی، مشارکت در سود و نمایندگی در هیئت مدیره نیاز به تناسب با سهم اعضا ندارد.

موارد مورد نیاز برای شرکت‌های محدود (شرکت تماما تحت مالکیت خارجی/
شرکت سرمایه گذاری تجاری خارجی
/ سرمایه گذاری مشترک)
سرمایه اولیه مورد نیاز
سرمایه اولیه مورد نیاز از نهاد ی به نهاد دیگر متغیر است و بر طبق ضوابط محلی است. هرکجا که این شرکت‌ها پایه گذاری شود معیارهای سرمایه گذاری اولیه بر طبق ان در نظر گرفته می‌شود.
دولت میزان سرمایه اولیه منطقی را بر طبق نوع سرمایه گذاری در نظر خواهد گرفت. قابل ذکر است که حداقل سرمایه در نظر گرفته شده در چین برای شرکت‌های تجاری، تولیدی و توزیع ۱میلیون یوان در نظر گرفته شده است وباید برای درخواست از سازمان مالیات دهندگان عمومی که اجازه صدور فاکتور مالیات بر ارزش افزوده را به این شرکت‌ها می‌دهد، برنامه ریزی شود.
سرمایه اولیه و آمار و ارقام سرمایه کلی هردو حین پروسه ثبت درخواست مورد نیاز می‌باشند. سرمایه گذاری کلی به منظور مشخص شدن فعالیت شرکت و به معنای تعهدی ضمنی به مقامات دولتی است. شرکت‌های مسئولیت محدود از طریق مقدار سرمایه اولیه ثبت شده وتزریق شده به این دسته از شرکت‌ها شناخته می‌شود. سرمایه ثبت شده می‌تواند به صورت نقدپرداخت شود.
اندازه گیری مقدار سرمایه ثبت شده به منظور پول نقد کسب و کار مهم تلقی می‌شود ونه اینکه حداقل مقدار واجد شرایط به عنوان دستورالعمل‌ها صادر شود. شرایط اعلام شده توسط دولت محلی به عنوان راهنماست و با هدف تامین بودجه موردنیازاز طریق سرمایه اولیه ثبت شده این دست شرکت هاست تا زمانی که قادر به تامین خود بادرامد حاصل از فعالیتشان باشند. چنان چه چنین چیزی اتفاق نیافتدو شرکت‌ها همهٔ سرمایه اولیه خود را به اتمام برساننددچار مشکل بزرگی شده‌اند که به سادگی قابل جبران نیست. مسایل دیگری نیز مدنظر دولت محلی می‌باشد، به دنبال سرمایه گذاری خارجی، نه تنها اگاهی کامل از مالیات ضروری است-سرمایه خیلی کم در مالیات بر ارزش افزوده وموارد ازین دست می‌تواند مشکل ساز باشد-بلکه نیاز حیاتی است به ذکرسرمایه اولیه مورد نیاز برای فعالیت‌های تجاری، این امر جریان نقدی عملیاتی است نه فقط در نظر گرفتن مجوز‌های نظارتی.
دیگرموارد مورد نیاز برای شرکت‌های با مسئولیت محدود

هرگونه تغییردرمورد شرکت همچون تغیر آدرس دفتر، تغیر نماینده قانونی، تغییر زمینه فعالیت و امثال این‌ها به تایید مقامات دولتی رسانده شود و همهٔ اسناد رسمی مربوطه به روزگردد.

مالیات شرکت‌های مسئولیت محدود

پرونده مالیاتی به هنگام ثبت شرکت در چین
نرخ مالیاتاز سال ۲۰۰۸ برای کلیه شرکت‌های خارجی و محلی ۲۵% در نظر گرفته شده است ودر ۴ نوبت پرداخت می‌گردد.

مالیات کسب وکار
مالیات کسب کار در رابطه با معاملات و خدمات ارائه شده توسط شرکت‌ها، اعمال می‌گردد.
به عنوان مثال خدمات پس ازفروش، کنترل کیفیت خدمات، نصب و راه اندازی تجهیزات وغیره. میزان این مالیات بسته به بزرگی حجم معاملات بین ۳%تا ۲۰% قابل تغییر است که در ببش‌تر مواقع ۳ تا ۵ درصد تعیین می‌گردد که به صورت ماهانه پرداخت می‌شود.

مالیات بر ارزش افزوده
قوانین دولت چین خواهان پرداخت مالیات بر ارزش افزوده برای کلیه شرکت‌هایی که از طریق چین مشغول به فروش کالا، پردازش مواد، صادرات کالاو تعمیر و جایگزینی خدمات می‌باشند، باید مالیات بر ارزش افزوده بپردازند. درچین شرکت‌ها به ۲ گروه تقسیم می‌شوند بسته به سرمایه اولیه و درامد حاصل از فعالیتشان.

حسابداری و تشکیل پرونده مالیاتی، معافیت مالیاتی و نیاز به ممیزی سالانه

یک شرکت با مسئولیت محدود، مسئول بایگانی وپرداخت موارد مالیاتی بالا می‌باشد وهمینطور مالیات بر درامد شخصی برای کارمندان، مالیات تمبر وکلیه مالیات‌های بالقوه.
نیاز به بکار بستن نرم افزارسیستم حسابداری برای انجام حسابداری ماهانه وانجام کلیه قطعنامه‌های مالی و مالیات‌های اعلان شده توسط دولت.
ممیزی سالانه وبازرسی‌های سالانه مورد درخواست شرکت‌ها با مسئولیت محدود می‌باشد و قبل از ماه می‌هر سال باید به تایید برسد. ممیزی‌های سالانه بایداز طریق تایید محلی شرکت حسابداری عمومی صورت گیرد.

موارد تکمیلی برای شرکت‌های با مسئولیت محدود

به روز رسانی سالانه یک روند اداری است اما زمان خوبی است برای گرفتن موجودی و اطمینان از درستی و به روز بودن کلیه اسناد کاری. گزارش مالی حسابرسی، گزارش ممیزی ارز و گزارش سالانه باید به تایید۷ بخش دولتی برسدو تایید کلیه اسناد باید قبل ۳۰ جون هر سال صورت گیرد.

استخدام از سرزمین چین و خارجی
دفتر نمایندگی در چین
یک دفتر نمایندگی اجازه استخدام کارکنان چینی به صورت مستقیم را ندارد. سازمان استخدام، استخدام نیروهای محلی از طرف شرکت‌های خارجی را عهده دار است. طبق قوانین چین، یک دفتر نمایندگی یک نهاد قانون تلقی نمی‌شود وسازمان بازار کار خدمات خارجی خواهان استاندارد سازی و تنظیم رفاه و مصالح کارمندان یک دفتر نمایندگی است.
کارمدان خارجی می‌توانند به صورت مستقیم توسط این شرکت‌ها استخدام شوند. پس از آنکه گواهی نامه ثبت نام به انجام رسید وپس ازسیدن به چین، فرد مهاجر خارجی باید تاییدیه سلامت از بیمارستان‌های مخصوص دولتی راقبل از درخواست برای اجازه کار و اقامت دریافت کند.

شرکت‌های با مسئولیت محدود در چین
شرکت‌های با مسئولیت محدود اجازه استخدام کارمندان چینی و خارجی را بدون استفاده از سازمان استخدام را دارا می‌باشند. اگرچه از این سازمان برای استخدام نیروی کار چینی می‌توانند کمک بگیرند. درهر دوصورت رفاه و مزایای کارمندان در شرکت باید تامین گردد.
قابل ذکر است که مجوز اشتغال و اخذ ویزای اقامت مورد بازرسی سالانه و به روز رسانی مقامات دولتی است. ارسال این دست مدارک به مراکز گواهی از وظایف کارمندان است به حساب می‌‌اید. عدم رعایت و پیروی از مقررات به طور کلی می‌تواند به مجازات‌ها منجر شود.

ساختار قانونی کسب و کار کشور چین

چنانچه شرکت‌ها خواهان بدست آوردن همه سود یک حضور بین المللی باشند، باید به دقت و با روشی دقیق در مورد محلی که که سود خیز است برنامه ریزی داشته باشند.
برای برخی از تجارت‌های بین المللی، سرمایه گذاری در چین از طریق هنگ کنک می‌تواند مفید باشد. فروش در آینده ازطریق سرمایه گذاری در چین، برنامه ریزی مالیاتی خاص و قابلیت توزیع سود مواردی است که راه اندازی شرکت در چین را امری شایان توجه می‌سازد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا