اخبار حوادث

دختر 13 ساله باعث دستگیری سارقین شد

  • گزارش اختصاصی خراسان حاکی است،این گونه بود که دو دزد خشن درحالی به چنگ قانون افتادند که بررسی ها نشان می دهد آنان در سرقت های دیگری نیز نقش داشته اند. تحقیقات درباره جرایم احتمالی دیگر دزدان دستگیر شده همچنان ادامه دارد.

 

دزدان نقابدار با حمله به یک منزل مسکونی در مشهد، طلاهای زن جوانی را با تهدید چاقو و پاشیدن اسپری فلفل، درحالی به سرقت بردند که در تله فیلم برداری دختر 13 ساله این زن قرار گرفتند و به دام افتادند.

زورگیر سابقه داری که با سپردن وثیقه به دادسرای مشهد، به طور موقت از زندان آزاد شده بود، در یکی از تعمیرگاه های مکانیکی منطقه رضاشهر مشغول کار بود که طلاهای زن جوانی توجه او را به خود جلب کرد. این دزد سابقه دار و همدستش با دیدن خودروی گران قیمت زن جوان به این می اندیشیدند که او از وضعیت مالی خوبی برخوردار است. به همین دلیل دزد سابقه دار تنها با یک نگاه به همدستش، همه چیز را به او فهماند و بدین ترتیب، آن ها تعمیرگاه را رها کردند و به تعقیب زن جوان پرداختند و محل سکونت او را در اطراف بولوار پایداری شناسایی کردند. دزدان خشن که احتمال می دادند پول زیادی با سرقت طلاهای این زن نصیبشان شود، نقشه ورود به عنف به منزل ویلایی آن زن را طراحی کردند و منتظر اجرای نقشه شوم خود ماندند. فرصت این سرقت زمانی به دست آمد که دزدان ساعت 6:30 صبح با تعقیب دوباره طعمه خود متوجه شدند که کسی در منزل نیست و می توانند نقشه خود را عملی کنند. دزدان خشن که لوازم سرقت را از قبل آماده کرده بودند، حدود ساعت 12:40 ظهر سوار بر پراید مشکی رنگ به منزل ویلایی آن زن رسیدند.آن ها برای آن که شناسایی نشوند، صورت هایشان را پوشاندند و با بالارفتن از در حیاط به درون منزل راه یافتند. یکی از دزدان ناگهان زن جوان را غافلگیر کرد و با تهدید چاقو و پاشیدن اسپری فلفل به صورت طعمه خود، از او خواست حرکتی نکند. در همین لحظه دزد دیگر، با سیم چین طلاهای زن جوان را درحالی برید که دختر 13 ساله زن جوان، کودک 1.5 ساله ای را در آغوش داشت و از شدت ترس کنار مادرش ایستاده بود اما این دختر شجاع در همان لحظات و از پشت سر کودک مذکور درحال فیلم برداری با گوشی تلفن از صحنه سرقت دزدان نقابدار بود.گزارش خراسان حاکی است با فرار دزدان خشن از منزل مسکونی، بلافاصله زن جوان ماجرای زورگیری نقابداران خشن را به پلیس گزارش داد و این گونه پرونده ای در پلیس آگاهی جنوب مشهد تشکیل شد. به دستور سرهنگ کارآگاه حمید رزمخواه (رئیس پلیس آگاهی) رسیدگی به این پرونده ، به گروهی از افسران زبده سپرده شد تا با راهنمایی های قضایی، عملیات شناسایی و ردیابی دزدان نقابدار را آغاز کنند. کارآگاهان در اولین مرحله از عملیات پلیسی دریافتند که دختر 13 ساله شاکی فیلمی از صحنه سرقت تهیه کرده است. این گونه بود که بازبینی فیلم مذکور در دستور کار افسران آگاهی قرار گرفت. با وجود این که دزدان نقاب به چهره داشتند اما بلافاصله مورد شناسایی کارآگاهان قرار گرفتند چرا که یکی از آنان حدود یک ماه قبل از دستبرد به طلاهای زن جوان، به اتهام زورگیری از مسافران زن در مشهد دستگیر شده بود.
گزارش خراسان حاکی است کارآگاهان پلیس آگاهی جنوب، دقایقی بعد با همکاری کارآگاهان اداره اطلاعات جنایی آگاهی خراسان رضوی موفق شدند تصویر دزد سابقه دار را به دست آورند و بدین ترتیب عملیات دستگیری وی با صدور دستور قضایی آغاز شد. کارآگاهان که با نظارت مستقیم سرهنگ رزمخواه، رصدهای اطلاعاتی را ادامه می دادند، محل کار دزدان مذکور را در منطقه رضاشهر شناسایی کردند اما آن ها به مکان نامعلومی گریخته بودند بنابراین عملیات کارآگاهان در چند شاخه اطلاعاتی و عملیاتی وارد مرحله جدیدی شد تا این که مخفیگاه یکی از آنان در محدوده بولوار وکیل آباد شناسایی شد. بنابر این گزارش، کارآگاهان با دستگیری جوان 25 ساله ای به نام «ح- ش» او را مورد بازجویی قرار دادند که با اعترافات وی، مخفیگاه متهم سابقه دار نیز در منطقه کوشک مهدی (بولوار توس) شناسایی شد اما هنگامی که کارآگاهان برای دستگیری سارق سابقه دار وارد عمل شدند او با مشاهده ماموران پا به فرار گذاشت که کارآگاهان به ناچار دست به سلاح بردند و با شلیک تیرهوایی، او را زمین‌گیر کردند.

گزارش اختصاصی خراسان حاکی است،این گونه بود که دو دزد خشن درحالی به چنگ قانون افتادند که بررسی ها نشان می دهد آنان در سرقت های دیگری نیز نقش داشته اند. تحقیقات درباره جرایم احتمالی دیگر دزدان دستگیر شده همچنان ادامه دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا