پرسش و پاسخقوانین کار

چطور می توانم حق و حقوق قانونی خود را از کارفرمای بدقول بگیرم ؟

 

  • با سلام و عرض خسته نباشید اینجانب حدود 3 میلیون در قبال انجام کاری بصورت پروژه ای و پیمانکاری طلب دارم. کارفرما پس از تحویل گرفتن کار و تحویل آن به کارفرمای خود از پرداخت حق الزحمه اینجانب مطابق قرار داد امتناع کرده و علاوه بر عدم جوابگویی به تلفن خود، از طریق پیامک اقدام به فحاشی و بدگویی می کند

چگونگی اقدام در برابرخلف وعده و بدقولی کارفرما در پرداخت حق و حقوق کارگر، از جمله مسائلی است که مورد پرسش بسیاری افراد قرار می‌گیرد. اگر کارفرمایی بجای پرداخت حق‌وحقوق کارگر به او اهانت هم بکند، تکلیف چیست؟ پاسخ کارشناسان وکیل‌آنلاین را در این مورد بخوانید.

 پرسش مخاطب درباره امتناع کارفرمای بددهن از پرداخت حق و حقوق کارگر این است:

با سلام و عرض خسته نباشید اینجانب حدود 3 میلیون در قبال انجام کاری بصورت پروژه ای و پیمانکاری طلب دارم. کارفرما پس از تحویل گرفتن کار و تحویل آن به کارفرمای خود از پرداخت حق الزحمه اینجانب مطابق قرار داد امتناع کرده و علاوه بر عدم جوابگویی به تلفن خود، از طریق پیامک اقدام به فحاشی و بدگویی می کند. خواهشمندم راهنمایی بفرمایید چگونه می توانم پولم را بگیرم؟ آیا با توجه با تاخیر پرداخت و استناد به بدگویی خسارت گرفته و ادعای حیثیت کنم. ممنون از پاسختان.

پاسخ کارشناسان :
در پاسخ به سوال شما باید بیان داشت که برای شما همواره این امکان وجود خواهد داشت تا طلب ناشی از انجام عمل مورد توافق را از کارفرما مطالبه نمایید؛ چه اینکه اصل بر محترم بودن عمل اشخاص می باشد و قانونگذار نیز همواره از کارگر در برابر کارفرما حمایت نموده است.
از طرف دیگر در رابطه با توهین های صورت گرفته توسط کارفرما باید بیان داشت که برای شما امکان طرح شکایت کیفری توهین وجود خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا