ارث

آیا به کودک یک روزه ارث تعلق می گیرد ؟

آیا به کودک یک روزه ارث تعلق می گیرد ؟

آیا میدانستید که نوزاد به محض اینکه متولد بشود و فقط 1 گریه کند و بعد بمیرد به او ارث تعلق خواهد گرفت ؟

در ماده ۸۷۵ قانون مدنی چنین گفته شده که ” زنده بودن در حین فوت مورث شرط وراثت میباشد و اگر حملی باشد، در صورتی ارث میبرد که نطفه او حین الموت منعقد بوده و زنده هم متولد بوده و زنده هم متولد شود، اگر چه فورا پس از مرگ بمیرد ” .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *