دانستنی های حقوق

با صلاحیت دادسرای ویژه نیابت آشنا شویم

 

  • در تهران نیز برای رسیدگی به نیابت قضایی اعطایی از دادسراها و محاكم سراسر كشور، «دادسرای ناحیه 23» به این امر اختصاص یافته كه به طور ویژه و متمركز به نیابت‌های قضایی رسیدگی می‌كند.

 

چنانچه لا‌زم باشد تحقیق از متهم، استماع شهادت شهود، معاینه محل بازرسی از منزل، جمع‌آوری آلا‌ت جرم و به طور كلی هر اقدام دیگری خارج از حوزه قضایی دادگاه یا دادسرای رسیدگی كننده انجام شود، دادگاه یا دادسرای رسیدگی‌كننده ملزم است با اعطای نیابت قضایی انجام آن را با ذكر صریح موارد از دادگاه یا دادسرای محل مورد نظر تقاضا کند.

به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی  یكی از موارد تحقیق و رسیدگی به پرونده اعم از حقوقی و كیفری اعطای نیابت قضایی است.
بدین صورت كه چنانچه لا‌زم باشد تحقیق از متهم، استماع شهادت شهود، معاینه محل بازرسی از منزل، جمع‌آوری آلا‌ت جرم و به طور كلی هر اقدام دیگری خارج از حوزه قضایی دادگاه یا دادسرای رسیدگی كننده انجام شود، دادگاه یا دادسرای رسیدگی‌كننده ملزم است با اعطای نیابت قضایی انجام آن را با ذكر صریح موارد از دادگاه یا دادسرای محل مورد نظر تقاضا کند.
در تهران نیز برای رسیدگی به نیابت قضایی اعطایی از دادسراها و محاكم سراسر كشور، «دادسرای ناحیه 23» به این امر اختصاص یافته كه به طور ویژه و متمركز به نیابت‌های قضایی رسیدگی می‌كند.
این دادسرا در خیابان آزادی نبش خیابان خوش دادسرای هاشمی طبقه اول قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا