دسته‌بندی نشده

جمله : پارک = پنچری

  • مطابق قانون هر گاه کسی دیگری را به هر نحو تهدید به قتل یا ضررهای نفسی یا شرفی یا مالی … نماید، اعم از این که به این واسطه تقاضای وجه یا مال یا تقاضای انجام امر یا ترک فعلی را نموده یا ننموده باشد، به مجازات شلاق تا ۷۴ ضربه یا زندان از دو ماه تا دو سال محکوم خواهد شد.

 

جملات تهدیدآمیزی که درباره پارک نکردن خودرو در برخی مکان ها باب شده، از نظر حقوقی چه وجهی دارد؟ آیا این جملات از مصادیق تهدید بحساب می آیند و قابلیت پیگیری و حتی مجازات نویسنده آنها ازنظر قانونی وجود دارد؟ اگر کسی این تهدیدات را عملی کند، وجه قانونی آن چیست؟

 

مطابق قانون هر گاه کسی دیگری را به هر نحو تهدید به قتل یا ضررهای نفسی یا شرفی یا مالی … نماید، اعم از این که به این واسطه تقاضای وجه یا مال یا تقاضای انجام امر یا ترک فعلی را نموده یا ننموده باشد، به مجازات شلاق تا ۷۴ ضربه یا زندان از دو ماه تا دو سال محکوم خواهد شد.

اما به یاد داشته باشید:

۱. افراد همواره مکلف به رعایت حقوق دیگران هستند.

۲. تعدی و تجاوز و نقض حقوق افراد دارای ضمانت اجرا برای متجاوز خواهد بود.

۳. افراد حق اقدام برای دفع و رفع تجاوز و نقض حقوق خود و نیز احقاق آن را خواهند داشت اما نه راسا و خودسرانه.

به عبارت دیگر، همان اندازه که افراد نباید در مقابل پارکینگ و مسیر عبور و مرور دیگران توقف کنند، در مقابل فردی که راه رفت و آمد وی مسدود می‌شود نیز نمی‌تواند خود راسا اقدام به رفع مانع کند؛ چه اینکه اقدام برای رفع مانع از وظایف نیروی انتظامی است.

حاصل آنکه افراد نمی‌توانند دیگران را تهدید به پنچر کردن و مواردی از این قبیل کنند در غیر اینصورت این عمل می‌تواند مصداقی از تهدید باشد.

از طرفی اگر در صورت پارک ماشین مقابل پارکینگ بدون تماس با پلیس اقدام به پنچر کردن خودرو کنیم، این مورد خود می‌تواند از مصادیق مجرمانه دیگری همچون تخریب باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا