پزشکی قانونی

در حکم و رای قاضی دادگاه نظر پزشک قانونی تاثیر مستقیم دارد

 

  • اکثر پرونده هایی که موضوع صدمات داشته باشند اعم از عمدی وغیر عمدی که از حوزه های قضایی به پزشکی قانونی ارجاع می شود پس از بررسی نظریه خود را اعلام می کنند که این امر موجب می شود تکلیف پرونده ها و خصوصا پرونده هایی که مهم هستند مشخص شود .

 

رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: نظریه‌های پزشکی قانونی مهم و در رای قاضی تاثیرگذار است.

به نقل از روابط عمومی دادگستری استان بوشهر، علی جمادی در نشست شورای قضایی استان بوشهر گفت: نظریه‌های پزشکی قانونی مهم و در رای قاضی تاثیرگذار است.

وی افزود: استان بوشهر با این شرایط از نظر قضایی وضعیتی خاص را داراست و حوزه های قضایی که دچار کمبود نیروهای قضایی و اداری است می بایست تکمیل شوند و از نظر امکانات فیزیکی یک سری مشکلات وجود دارد که نیازمند ساخت و توسعه در دستگاه قضایی استان است .

اکثر پرونده هایی که موضوع صدمات داشته باشند اعم از عمدی وغیر عمدی که از حوزه های قضایی به پزشکی قانونی ارجاع می شود پس از بررسی نظریه خود را اعلام می کنند که این امر موجب می شود تکلیف پرونده ها و خصوصا پرونده هایی که مهم هستند مشخص شود .

جمادی با تاکید براهمیت نظریه های پزشکی قانونی اضافه کرد: اکثر پرونده هایی که موضوع صدمات داشته باشند اعم از عمدی وغیر عمدی که از حوزه های قضایی به پزشکی قانونی ارجاع می شود پس از بررسی نظریه خود را اعلام می کنند که این امر موجب می شود تکلیف پرونده ها و خصوصا پرونده هایی که مهم هستند مشخص شود .وی ضمن تقدیر از تلاشهای مدیرکل پزشکی قانونی استان علی رغم مشکلات و کمبودها از جمله کمبود پزشک گفت: در برخی از شهرستانها بلحاظ موقعیتی و جمعیتی و محیط کارگری نیازمند پزشکی قانونی و حضور پزشک است و می بایست تلاش شود تا حداقل بتوانیم با جذب پزشکان به صورت دایم در حوزه های قضایی شهرستانها این مشکل رفع شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا