پرسش و پاسخطلاق

اگر زن شرط و شروط قبل از ازدواج را رعایت نکند مهریه باطل می شود ؟

  • بهانه دختر اینست که چرا داماد صداقت نداشته و گفته است فوق لیسانس میخواند؛ درحالیکه هنوز لیسانس هم نگرفته و همین را بهانه کرده که حجابش کامل نباشد. داماد تصمیم به جدایی دارد؛ اما بیم این را دارد که مهریه سنگین است و عندالمطالبه. راهکار چیست؟

 

سلام. دوستی دارم که حدود 2 سال است ازدواج کرده.در روز خواستگاری برای عروس دو شرط گذاشت: یکی چادر و حجاب کامل و دیگری شاغل نشدن. بعد از مدتی عروس ناسازگاری کرد و به درخواست پدر عروس، قرار شد کمی ازادتر باشد تا حدی که چندین سانت از موهای دختر بیرون باشد.
الان اختلافات بالا گرفته و هم عروس هم خانواده اش خلف وعده می کنند. بهانه دختر اینست که چرا داماد صداقت نداشته و گفته است فوق لیسانس میخواند؛ درحالیکه هنوز لیسانس هم نگرفته و همین را بهانه کرده که حجابش کامل نباشد. داماد تصمیم به جدایی دارد؛ اما بیم این را دارد که مهریه سنگین است و عندالمطالبه. راهکار چیست؟

اما پاسخ کارشناسان :

پاسخ کارشناس: مطالبی که در مقدمه سوال بیان شد، اثری بر مطالبه مهریه نداشته و در صورت اقدام به طلاق، مطابق قانون زوج مکلف به پرداخت می‌باشد که نحوه پرداخت با توجه به شرایط وتمکن مالی زوج، می تواند تفاوت نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا