دسته‌بندی نشده

برای کاهش جرم باید قانون را ترویج دهیم

  • اگر افرادی ناخواسته و نادانسته وارد فتنه ۸۸ شدند هم اکنون افرادی با اقدامات ناشایست و زیر سئوال بردن دستگاه قضا وارد این میدان شده اند که البته بصیرت مردم و مسئولان مانع تحقق اهداف شومشان می‌شود.

 

به نقل از روابط عمومی دادگستری خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین علی مظفری شامگاه سه شنبه در همایش استانی دفاتر رسمی ثبت اسناد در مشهد گفت: تضعیف قوه قضائیه، تضعیف نظام و مردم است و امروز دستگاه قضایی به دلیل اجرای قانون و دفاع از حقوق عامه مورد هجمه واقع شده است.

حجت الاسلام والمسلمین علی مظفری در این مراسم با اشاره به جایگاه کنونی دستگاه قضایی افزود: دستگاه قضایی به دنبال اجرای قانون است و افراد و مسئولان نباید به واسطه اینکه ممکن است خود و یا اطرافیانشان در این دستگاه محاکمه شوند اقدام به زیر سئوال بردن نظام و دستگاه قضا کنند.

حجت الاسلام مظفری ادامه داد: سال ۱۳۸۸ هرکسی که با جمهوری اسلامی زاویه داشت اقدام به فعالیت‌های ضدارزشی کرد که با بصیرت و تیزبینی مردم و رهبری این حادثه برطرف و تمام توطئه‌ها خنثی شد و امروز نیز شاهد شکل دیگری از فتنه در جامعه علیه نهاد‌های قانونی و رسمی هستیم.

وی گفت: اگر افرادی ناخواسته و نادانسته وارد فتنه ۸۸ شدند هم اکنون افرادی با اقدامات ناشایست و زیر سئوال بردن دستگاه قضا وارد این میدان شده اند که البته بصیرت مردم و مسئولان مانع تحقق اهداف شومشان می‌شود.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی با اشاره به اینکه ترویج قانون ثبت سبب پیشگیری از وقوع جرم می‌شود و ثبت ۷۰ سند پیش فروش در مشهد کم و تاسف‌بار است، یادآور شد: اگر قانون ثبت صحیح و فراگیر انجام شود ورودی به دادگستری را کاهش می‌دهد و در وضعیت فعلی هیچ راهی جز اجرای این مقررات نداریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا