دسته‌بندی نشده

رشته های جدید دندانپزشکی ساماندهی خواهند شد

 

  • می توانیم تمام انرژی خود را معطوف به کارگیری این نیروهای بهداشتکار کنیم و لازم است برای بکارگیری صحیح تکنیسین های سلامت دهان در جای مناسب در تمام حوزه های وزارت بهداشت برنامه ریزی شود.

 

،حسن رزمی با اشاره به اقدامات انجام شده در دبیرخانه آموزش دندانپزشکی در سال گذشته و سیاستهای اتخاذ شده و در دست اقدام در سال جدید، جایگزین کردن منابع آزمون دستیاری سال ۹۷ توسط منابع سال ۹۶ و تدوین و اصلاح دستورالعمل ارتقای انگیزش متعهدین ضریب کا را از مهمترین اقدامات دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی برشمرد.

وی با تاکید بر دوری از مدیریت جزیره ای و اتخاذ تصمیمات واحد در سیاستگذاری کلان دندانپزشکی اظهار داشت: به منظور ساماندهی رشته های جدید دندانپزشکی کمیته ای تشکیل شده که تربیت دانشجویان رشته های زیرمجموعه دندانپزشکی را ساماندهی می کند.

رزمی با تاکید بر استفاده از دندانپزشک بومی در مناطق محروم با توجه به بحث عدالت در سلامت به موضوع استفاده از نیروهای فارغ التحصیل دوره کاردانی برای کار در مناطق محروم اشاره و تاکید کرد: تمام تلاش ما استفاده از دندانپزشکان بومی در مناطق محروم است و به تناسب می توان از تمامی نیروهای آموزش دیده استفاده کرد.

وی به تشکیل ستاد طرح تحول سلامت دهان و اولویت ها و رویکرد آن اشاره کرد و افزود: متمرکز شدن کل خدمات دندانپزشکی اعم از بهداشت، درمان و آموزش، تامین نیروی انسانی مناطق محروم و تشکیل بیمه دندانپزشکی از مباحثی بود که در اولین جلسه این ستاد مورد بحث قرار گرفت و مقرر شد با مدیریت اعتبارات و بودجه و موافقت وزیر بهداشت، هزینه و درآمد مراکز آموزشی و درمانی دندانپزشکی مدیریت شود.

دبیر ستاد طرح تحول سلامت دهان به تربیت نیروهای حدواسط دندانپزشکی اشاره کرد و اظهار داشت: ساماندهی و استفاده از نیروهای حدواسط بهداشتی و پیشگیری در عرصه سلامت دهان یکی از اقدامات دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی بوده است که در این راستا اگر این نیروها به خوبی مدیریت شوند و برای آنها برنامه ریزی دقیق صورت گیرد.

وی افزود: می توانیم تمام انرژی خود را معطوف به کارگیری این نیروهای بهداشتکار کنیم و لازم است برای بکارگیری صحیح تکنیسین های سلامت دهان در جای مناسب در تمام حوزه های وزارت بهداشت برنامه ریزی شود.

رزمی به بازنگری دانشکده های دندانپزشکی خارجی واجد صلاحیت از سوی وزارت بهداشت اشاره و با تاکید بر خروج ۱۵۰ تا ۲۰۰ دانشکده در گروه پزشکی و دندانپزشکی به دلیل عدم کیفیت آموزشی مطلوب گفت: با پایش جدی که صورت گرفت، از سال ۲۰۱۸ به بعد افرادی که قصد تحصیل در رشته های علوم پزشکی در دانشکده های خارج از کشور را دارند باید از قرار داشتن دانشگاه محل تحصیل در فهرست وزارت بهداشت اطمینان حاصل کنند و در غیر این صورت مدارک آنها ارزشیابی نخواهد شد.

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی ساماندهی بیمه ملی دندانپزشکی و عملیاتی کردن آموزش در عرصه دانشجویان دندانپزشکی در مقطع عمومی را از اولویت های این دبیرخانه در سال ۹۷ بر شمرد و تاکید کرد: امیدوارم در سال ۹۷ بخش مهم آموزش در عرصه را به منظور ارتقاء توان آموزشی دانشجویان و هم به عنوان فرصتی برای ارائه خدمت به مردم زیر نظر اساتید دانشگاهی به سرانجام برسانیم.

وی با اشاره به ابلاغ دستورالعملی برای ارتقای انگیزه و ماندگاری اعضای هیات علمی و نیروهای ضریب «کا» دندانپزشکی در آینده نزدیک گفت: برنامه ریزی هایی شده که دانشجویان دندانپزشکی بیش از گذشته در عرصه آموزش ببینند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا