مشاوره حقوقی

ملکی که سندش آماده نیست را خریداری نکنید

  • با سلام و خسته نباشید قصد خرید خانه ای را داریم که سند ان هنوز اماده نشده است و مالک هنوز برای ان سند نگرفته و به گفته خودشان تازه برای گرفتن سند اقدام کردند و 5-6 ماه دیگر اماده میشود.

 

آیا می‌توان املاکی را که سند آنها آماده نیست یا در آماده شدن آن تاخیری ایجاد شده، خرید؛ بدون آنکه برای ما مشکلی ایجاد شود؟ کارشناسان مجله اینترنتی قانون  به این پرسش پاسخ داده‌اند.

به گزارش مجله اینترنتی قانون  ، پرسش مخاطب وکیل‌آنلاین درباره خرید املاکی که سند آنها آماده نیست، این است:

با سلام و خسته نباشید قصد خرید خانه ای را داریم که سند ان هنوز اماده نشده است و مالک هنوز برای ان سند نگرفته و به گفته خودشان تازه برای گرفتن سند اقدام کردند و 5-6 ماه دیگر اماده میشود. حال می خواهند از کل پول که 405 میلیون است، در زمان عقد قرار داد 285 میلیون را دریافت کرده و 40 میلیون را موقع اخذ سند و 80 میلیون را هم در زمان تحویل که زمان رفتن مستاجر دریافت کند؛ چون مستاجر دارد. حال به نظر شما اگر این موارد را در قولنامه ذکر کنند، خرید این ملک درست است ؟ با تشکر از شما.
پاسخ کارشناسان مجله اینترنتی قانون  :
خرید املاک فاقد سند رسمی یا املاکی که سند آنها آماده نشده، می تواند مشکلات زیادی را برای خریدار ایجاد نماید و خرید این املاک توصیه نمی گردد.

ضمنا شرط نمودن چنین مواردی مانع بروز مشکلات احتمالی نمی باشد. اما بهتر است با قرار دادن وجه التزامی، بابت تاخیر در تنظیم سند و تحویل ملک در تاریخ مقرر، حقوق خود را تا حدی تضمین نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا